Prawda jest ciekawa!

CIEKAWE I AKTUALNE INFORMACJE DLA KAŻDEGO

  • Twitter

CHADECY.PL na Twitterze

CIEKAWE INFORMACJE WG. CHADECY NAI

Poniższe teksty pochodzą z zewnętrznych serwisów prasowych i są ich własnością!

atak BR.png
Pytania do „Tygodnika Powszechnego”

Zadaniem felietonisty jest oceniać. Tym razem się poddaję, bo ocena mnie przerasta. Spróbuję za to sformułować pytania. A jest ich tyle, że spokojnie wystarczy na cały felieton.

 

W editorialu „Tygodnika Powszechnego” z 19 kwietnia ks. Adam Boniecki krytykuje „nadgorliwców”, którym nie podobało się ograniczenie przez państwo do pięciu liczby wiernych na nabożeństwach. W oczach redaktora seniora rozluźnienie tych restrykcji, przy jednoczesnym utrzymaniu innych obostrzeń (na przykład w sklepowych kolejkach), byłoby nieuzasadnionym przywilejem, którego Kościół w czasach koronawirusa bynajmniej nie oczekuje. Ks. Boniecki rozprawia się też z argumentem przypisywanym Bogusławowi Rogalskiemu, szefowi Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin: „skoro obostrzenia powinny być jednakowe dla wszystkich, a w autobusie może podróżować 25 osób, to ograniczenie liczby gromadzących się w kościele jest dyskryminacją katolików”. Takie rozumowanie, według autora editorialu, „uderza głębią logiki i przenikliwością”. To koniec jego wywodu.

l24.jpg
ngo4.jpg
dr Ewelina Kondziela: Polska gospodarka – Tak. Teraz!

Postępująca stagnacja w wielu dziedzinach, wręcz nieproporcjonalne spowolnienie, jest sytuacją, w której normalnie funkcjonujący ludzie nie mogą egzystować zbyt długo. Mało tego, czymś koniecznym staje się stworzenie ruchu odbudowy działań gospodarczych i społecznych w bieżących warunkach do czego zachęca Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

 

Element ochrony zdrowia winien być tak skonstruowany, aby łączyć sprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego z normalnie funkcjonującym społeczeństwem w wymiarze aktywności osobistej i zawodowej. Upraszczając – jeśli trzeba, produkujmy bariery plastikowe, nośmy maski lub kombinezony, ale wszelka działalność instytucjonalna winna wrócić do normy. Nie może być tak, że z powodu zapaści gospodarczej i administracyjnej ucierpi po pewnym czasie więcej ludzi niż od epidemii.

„Razem jesteśmy mocniejsi”. Jubileuszowy Rodzinny Zlot AWPL-ZChR i ZPL

– Głównym akcentem naszego zlotu turystycznego jest wielka wartość – wartość rodziny. Na zlotach zbierają się wielopokoleniowe rodziny: i młodsi, i starsi, i wieku średniego i to dodaje nam sił – powiedział w sobotę przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin, europoseł Waldemar Tomaszewski otwierając XX Rodzinny Zlot Turystyczny AWPL/ZChR-ZPL.

Rodzinny piknik Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin i Wileńskiego Oddziału Rejonowego Związku Polaków na Litwie tradycyjnie odbywa się nad malowniczym jeziorem Oświe w Bieliszkach. Tegoroczny Zlot jest szczególny, bo jubileuszowy – już po raz 20. członkowie, sympatycy i przyjaciele tych organizacji zgromadzili się na łonie przyrody, aby wspólnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

STREFA TWITTERA

Politycy

Chrześcijanie powinni wyjść z katakumb ...

Niesamowity wywiad z liderem polskich chadeków dr Bogusławem Rogalskim 

REDAKCJA

ul. Piotra Skargi 7 lok. 3

43-300 Bielsko-Biała

  • Twitter
Subskrybcja

© 2020 CHADECY Niezależna Agencja Informacyjna

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now